Czy mimo braku wytrysku mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, ostatnią miesiaczke mialam 1.09 kolejna powinnam dostać 25.09 cykl mam z reguły regularny co 25 dni.... z partnerem zawsze się zabezpieczamy... do zbliżenia bez zabezpieczenia doszlo raz 21.09 W sensie że wszedł 2 razy bez wytrysku, do dnia dzisiejszego nie mam okresu... robiłam badania bthcg 28.09 i 30.09 wynik jest taki sam tzn <2,3 mlu/ml czy mogę być w ciąży???

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik badania na obecność beta hCG zdecydowanie wyklucza możliwość ciąży, zresztą zbliżenie i jego moment w cyklu również nie niosą za sobą takiego ryzyka. Proszę zapoznać się z tym artykułem, dowie się Pani z niego więcej na temat gonadotropiny kosmówkowej i jej obecności we krwi człowieka: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Proszę pamiętać, że ciąża to nie jedyny możliwy powód braku miesiączki – istnieje cały szereg czynników, które mogą wpływać negatywnie na cykl menstruacyjny. Należą do nich: stres, niewłaściwa dieta, nagła utrata masy ciała, zaburzenia hormonalne związane m.in. z tarczycą, prolaktyną i hormonami płciowymi. Ponadto szereg chorób ginekologicznych również może wpływać na brak krwawienia menstruacyjnego.

Jeżeli ciąża została wykluczona, to sugeruję spokojnie poczekać – w przypadku gdyby menstruacja nie pojawiła się, a cykl trwał do 40. dnia, warto skonsultować się z ginekologiem, by wykluczyć choroby narządu rodnego. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.