Czy mogą pojawić się problemy z wyrośnięciem zębów stałych?

Witam Synek zaraz kończy trzy latka. Wczoraj Synek miał usuniete jedynki Górne mleczne, ponieważ w trakcie zabiegu Pani stomatolog stwierdziła że nie da się z nimi nic zrobić. Bardzo wystraszyła mnie ta wiadomość i czy Synek będzie miał problemy teraz z wyrosnieciem zębów stałych? Bądź przesuną mu się ząbki. Bardzo się martwię
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Na ogół organizm ma naturalne zdolności do adaptacji i przestrzeni utworzone przez zęby mleczne są często zastępowane przez zęby stałe, które stopniowo wyrastają. Jednak w niektórych przypadkach może zajść potrzeba interwencji ortodontycznej w przyszłości, jeśli wystąpią problemy z przestrzenią i ustawieniem zębów stałych.

Najlepiej skonsultować się z pedodontą (stomatologiem dziecięcym) lub ortodontą, aby ocenić rozwój i układ zębów Twojego synka oraz uzyskać bardziej precyzyjne informacje i zalecenia dotyczące dalszej opieki stomatologicznej. Lekarz będzie w stanie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednie środki zapobiegawcze lub leczenie, jeśli będzie to konieczne.

Dobry dentysta Białystok