Czy mogą to być sprawy sercowe?

Witam. Mam 26 lat, jest osobą szczupła ( 167cm i 58,5kg). We wrześniu robiłam ogólne badania krwii i zaniepokoily mnie lipidogramy tj. Cholesterol całkowity-242mg/dl, cholesterol LDL-129mg/dl,, triglicerydy-209mg/dl. Nie jadam tłustych rzeczy ani słodyczy. Alkohol okazjonalnie. Ostatnio dwa razy wybudzil mnie silny ból w klatce piersiowej miałam problem z oddychaniem, szybkie bicie serca, niepokój i ból w ramionach i karku. Powtórzyłam badania, cholesterol dobre całkowity-242mg/dl, cholesterol LDL-130mg/dl, trójglicerydy-288mg/dl, ponadto OB 22mm/h i CRP 7,4mg/l. Co może być powodem? Czy mogą to być sprawy sercowe? Żyje bezstresowo i nie choruje.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza internisty i wstępna diagnostyka a także zapis ekg