Czy mogę bez problemu odstawić te tabletki?

Witam biorę tabletki vibin od pol roku i po nich przytyłam 15 kg dzis skończyła mi się miesiączka czy moge je odstawic dodam ze skończyło mi się opakowanie nie chce nowego brać bo przez nie nie moge wrócić do swojej wagi

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wzrost masy ciała to częsty efekt uboczny tabletek antykoncepcyjnych, który może być związany z zatrzymywaniem wody w organizmie lub wzrostem apetytu.

Jeśli chce Pani całkowicie odstawić antykoncepcję doustną, proszę to zrobić po zakończeniu opakowania. Warto przy tym pamiętać, że zrezygnowanie z tabletek może również wiązać się ze skutkami ubocznymi. Do najczęstszych należą: zaburzenia miesiączkowania, wahania nastrojów, pogorszenie stanu cery czy też wypadanie włosów.

Miłym zaskoczeniem po zakończeniu antykoncepcji doustnej jest natomiast spadek wagi, na którym Pani zależy, zwiększone libido oraz ogólna poprawa samopoczucia.

Więcej o przyroście masy ciała podczas stosowania tabletek przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym w linku: https://portal.abczdrowie.pl/czy-tabletki-antykoncepcyjne-powoduja-tycie.

Informacje o tym, w jaki sposób odstawić tabletki znajdzie Pani także w innych pytaniach do specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-odstawic-tabletki-antykoncepcyjne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powinnam-odstawic-tabletki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.