Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę bezpiecznie morsować zimą?

Dzień dobry, W 2017 roku przechodziłem zabieg ASD II, wykonywany przez tętnicę udową, do tej pory wszystkie badania kardiologiczne miałem poprawne, z delikatną niedomykalnością zastawek. Czuję się bardzo dobrze i regularnie uprawiam sport, zastanawiam się czy mogę bezpiecznie morsować zimą i spróbować takiej aktywności. Proszę o odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Leczenie tętniaka

Tętniaki są śmiertelnie niebezpieczne dla pacjenta. Jeśli pękną, grożą nagłym zgonem. dlatego tak istotne jest ich leczenie. Na ten temat wypowiada się lek. Adam Lewszuk.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

choroby kardiologiczne są istotnym przeciwwskazaniem do morsowania, podobnie jak nadciśnienie tętnicze czy choroby mózgu. Dzieje się tak z uwagi na reakcję organizmu podczas morsowania, to jest podniesienie ciśnienia tętniczego i żylnego, co może prowadzić do zawału, zaburzeń rytmu serca czy przepływu krwi do mózgu.

Choć w Pana przypadku ryzyko wystąpienia takich powikłań nie jest szczególnie wysokie, zalecałabym jednak powstrzymanie się od tej formy aktywności lub skonsultowanie tego z kardiologiem po wykonaniu szeregu podstawowych badań.

Po więcej informacji na temat morsowania odsyłam do naszego artykułu: https://uroda.abczdrowie.pl/morsowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy