Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć morsowanie zyskuje coraz większą popularność i coraz częściej mówi się o wartościach prozdrowotnych tej formy rekreacji, to niestety nie każdy może sobie pozwolić na morsowanie.

Zachęcam do lektury materiału dostępnego pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/morsowanie.

Lista chorób będących przeciwwskazaniem do tej formy aktywności jest bardzo krótka i poza ciężkimi wadami serca znajduje się tu zakrzepica – gwałtowne kurczenie się i rozkurczanie naczyń krwionośnych w trakcie zanurzania się w lodowatej wodzie może być niebezpieczne dla chorych na zakrzepicę. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-morsowac-przy-zakrzepicy.

W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym bądź internistą - po zapoznaniu się z wynikami badań i historią choroby będą mogli udzielić bardziej precyzyjnej odpowiedzi na Pana pytanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy