Czy mogę być już w ciąży?

Okres spóźnia mo się dwa dni wczoraj robilam test ciążowy I wyszly jedna kreska blada a druga wyrazna czy jest możliwość czy to ciąża ale u lekarza nie byłam kazał mi powtórzyć test

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wynik testu ciążowego najprawdopodobniej świadczy o zapłodnieniu, jednak dla większej pewności należałoby wykonać go jeszcze raz.

Testy ciążowe płytkowe wykrywają hormon hCG z porannego moczu kobiety. Powinno się go wykonać co najmniej 10 dni po stosunku, gdyż dopiero wtedy najczęściej dochodzi do zapłodnienia.

Znajdują się na nich dwa pola, jedno oznaczone literą C (control - kontrolne), a drugie literą T (test - testowe). Na pierwszym z nich kreska powinna wyjść zawsze, oznacza to, że test nie jest wadliwy. Drugie natomiast odpowiada za wykrycie ciąży. Nawet blada i niewyraźna linia, która pojawia się na polu z oznaczeniem T, z dużą dozą pewności oznacza, że doszło do zapłodnienia.

Mogło się jednak zdarzyć, że test był wadliwy, więc warto jest wykonać kolejny, żeby potwierdzić przypuszczenia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym testów ciążowych i sposobów ich wykonywania:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=testciazowy+abczdrowie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.