Co oznacza taki wynik testu ciążowego?

Czesc , mam pytanie od 3 dni spóźnia mi się okres. Zrobiłam test jest delikatna druga kreska , kolejne wyszły negatywne . Zapisana się już do Ginekologa. Mam zacząć się martwić ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy ciążowe płytkowe polegają na tym, że znajdują się na nich dwa oznaczenia, pierwszym z nich jest C oznaczający pole kontrolne (CONTROL), oraz T, który jest obszarem testowym (TEST). Jeżeli wyszła tylko jedna kreska w polu C, oznacza to, że próba wyszła negatywnie i osoba badana nie jest w ciąży. Aby można było mówić o zapłodnieniu, na teście muszą wyjść obie kreski, z czego ta druga, która się pojawiła na polu T, nie musi być bardzo widoczna.

W Pani przypadku tak było, ale jak zostało wspomniane, wykonała Pani dodatkowe testy, które wyszły negatywnie. Może to wskazywać, że pierwszy test był wadliwy, jednak dla pewności może Pani wykonać jeszcze jeden test, oraz tak jak było zaplanowane, udać się do ginekologa.

Spóźniająca się miesiączka to dosyć powszechny problem u kobiet. W większości przypadków wywołany jest on przez niegroźne przyczyny, takie jak stres, niezdrowa dieta lub ciągłe napięcie. Aby cykl ustabilizować, należy poprawić swój styl życia. Mowa tutaj o unikaniu stresu, wysypianiu się oraz zastosowaniu zdrowej i zbilansowanej diety.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym najczęstszych przyczyn opóźnienia okresu:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.