Czy mogę być uczulony na składnik płynu do płukania ust?

Witam Bardzo często po płukaniu ust płynami do tego przeznaczonymi mam uczucie zgagi w żołądku. Czy mogę być uczulony na jakiś składnik w nim zawarty, czy od czego to ew. może być zależne?

Tak, niestety jest to często spotykane. Radzę skonsultować się z fizjoterapeutą specjalizującym się w technice P-DTR w celu ustalenia przyczyn takich objawów. W Warszawie jest to Paulina Sobczak. Pozdrawiam

Zgaga wiąże się higieną jamy ustnej, ale w innym kontekście. Płyn płukania jamy ustnej nie powinien stanowić środka uczulającego, a zgaga spowodowana jest raczej innymi czynnikami. Do najczęstszych należą obecnie nieregularne posiłki, pośpiech w ich spożywaniu czy używki. Nieleczona zgaga może natomiast prowadzić do kwasowej erozji szkliwa. W tym kontekście płyn do płukania jamy ustnej odgrywa rolę, ale w przeciwdziałaniu szkodliwym czynnikom i jako element codziennej higieny. W przypadku zgagi jest ona bardzo ważna. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl