Czy mogę długotrwale stosować krople do nosa?

Witam, mój problem polega na tym że od 2014 roku mam Katar. Ten Katar będę miał raczej do końca życia bo to przez nadwyrężenie swojego zdrowia. Czy stosowanie kropli tylko na noc żeby chociaż się nie budzić z zatkanym nosem byłoby właściwe czy to złe rozwiązanie na dłuższą metę ? Czy warto iść do laryngologa?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

oczywiście, że warto iść do laryngologa. Nie bardzo wiemy, co ma Pan na myśli pisząc "nadwyrężenie swojego zdrowia", ale jeśli problem jest przewlekły i utrudniający codzienne funkcjonowanie, to warto udać się po pomoc do specjalisty.

Stosowanie kropli nie rozwiąże bowiem problemu, a jedynie może przynieść ulgę i załagodzić występujące dolegliwości. Nie jest to dobry pomysł na dłuższą metę. Zachęcamy więc do kontaktu z lekarzem. Po znalezieniu przyczyny problemu będzie mógł on zaproponować odpowiednie metody leczenia kataru.

Więcej informacji na temat tej częstej dolegliwości przeczyta Pan w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/katar.

Przydatne mogą okazać się również informacje dotyczące skutków nieleczonego kataru, co zostało opisane pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/do-czego-prowadzi-nieleczony-katar.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.