Czy mogę lecieć samolotem przy żółtej wydzielinie z dróg oddechowych?

Witam, We wtorek mam zaplanowany lot samolotem ale dziś zaczęłam czuć ból w prawym płucu przy głębszym oddechu i ból w trakcie kaszlu w obu płucach ( dwa dni wcześniej gorączka 39 która ustąpiła) czy ból w klatce piersiowej i żółtawa wydzielina jest przeciwwskazaniem do lotu ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

infekcja dróg oddechowych nie jest przeciwwskazaniem do lotu samolotem. Przed podróżą zalecamy jednak wizytę u lekarza i zaopatrzenie się w odpowiednie leki, które pozwolą Pani zabezpieczyć się przed rozwojem ewentualnej choroby. Objawy świadczą bowiem o możliwym zakażeniu zatok, oskrzeli lub płuc.

Zachęcamy, aby zapoznała się Pani z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podroz-samolotem-po-przejsciu-zapalenia-pluc-jest-bezpieczna

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-leciec-samolotem-z-katarem-bolem-gardla-i-mokrym-kaszlem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.