Czy mogę mieć cukrzycę?

Całkiem niedawno się odchudzałam. Stosowałam bardzo drastyczną dietę i w przeciągu 2 miesięcy schudłam 8 kg. Po odchudzaniu nabawiłam się czegoś bardzo dziwnego... Są to objawy charakterystyczne dla cukrzycy, tzn: mam wzmożone pragnienie, ciągle jestem głodna i zmęczona, nawet po małym wysiłku fizycznym. Kiedyś na wf. jak robiłam brzuszki i wstałam, to omal nie zemdlałam, często drętwieją mi stopy, niekiedy nachodzi mnie ogromny głód na słodycze, nawet gdy mam pełny żołądek, non stop muszę oddawać mocz. W nocy muszę dosłownie co minutę wychodzić do ubikacji, w szkole co 15 min, nie mogę spać. Czasem śpię tylko 3 godziny. Mam podkrążone oczy i wszyscy mi mówią, że jestem blada, moje stopy i dłonie prawie zawsze są zimne, a rano kiedy wstaję, moje stopy są nawet jakby odrobinę spuchnięte i granatowe, tworzą się na nich takie dziwne pęcherze w okolicach paznokci i mam taką zdolność, że mogę nawet wbić sobie igłę pod paznokieć, a to i tak nie boli. Oprócz tego bardzo wypadają mi włosy, pomimo iż przyjmuję różne specyfiki na to wypadanie. Dodam, że 3 lata temu robiłam badania krwi i moczu, ale nie wykryto u mnie cukrzycy i w mojej rodzinie też nikt na to nie chorował. Czy możliwe jest, że nabawiłam się cukrzycy albo jakiegoś innego schorzenia, przyjmując zbyt duże ilości suplementów diety, jak np.: tabletki zawierające chitosan i termogeniki? Przyznam, że bardzo z tym przesadzałam...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zbyt intensywne odchudzanie prowadzić może do wielu groźnych zaburzeń. Przedstawione informacje nie są wystarczajace dla postawienia diagnozy. Opisane objawy mogą wynikać zarówno z niedoboru wielu składników pokarmowych, jak również z zaburzeń funkcji narządów. Konieczna jest wizyta u lekarza, który zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi badanie oraz zleci badania dodatkowe.