Czy mogę mieć powikłania po zabiegu PDO?

Kobieta, 29lat, w kwietniu, po raz kolejny po upływie roku miałam wykonany zabieg kosmetyczny nici PDO w policzkach, po ok 2-3 miesięcach po zabiegu zaczęły pokazywać się końcówki nici, a wokół nich koliste odbarwienia skóry. Zaczęłam czuć dyskomfort i ucisk w okolicach uszu. Później lekko podpuchla mi górna warga (nigdy nie byl wykonywany żaden zabieg w tym miejscu) i prawy policzek. Kosmetolog stwierdziła, że organizm stara się wypchnąć nici i zaleciła przebadac tarczycę. W badniach nic nie wyszło, hormony w normie, usg również. Zrobiłam morfologię, biochemię, badanie moczu, witaminy, ob, crp, wszystko w normie. Od jakiegoś czasu bardzo boli mnie głowa, czuję ucisk w gardle, przeszłam anginę i zapalenie dziąseł, jestem ciągle zmęczona, opuchlizna się utrzymuje, straciłam na wadzę i jestem 'kłębkiem nerwów'. Teraz pojawił się też problem z oczami, malutka rozmazana plamka w jednym i rozmaz w drugim oku, zawsze widzę je w tym samym miejscu (plamkę nawet przy zamkniętej powiece) Byłam już u okulisty, stomatologa, endokrynologa, laryngologa i neurologa... Robilam badania krwi, moczu, wzroku, rtg zatok, pantomogram, dostałam skierowane na tomografie... Nikt nie potrafi stwierdzić co mi jest, nie podjęto żadnego leczenia, nie wiem juz co się dzieje i gdzie szukać... Liczę na przynajmniej jakąś sugestię, z góry dziękuję...

Dzień dobry, zabieg z zastosowaniem nici PDO to nie zabieg kosmetyczny a estetyczny i najlepiej aby wykonywany był przez doświadczoną osobę. Proszę zgłosić się do doświadczonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej celem konsultacji, który spojrzy na powyższe objawy innym okiem niż osoba wykonująca zabieg.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska