Czy mogę mieć wściekliznę czy zastrzyki pomogą?

Wyszedłem po cichu od klienta na wsi.Pies zaatakował mnie od tylu.Ugryzl mnie w lewa nogę.Pies wolny wybieg brama otwarta na wsi.Mam ranę krwawiącą ale nie usZkodzone spodnie .Brak dziur.Moge mieć wściekliznę i czy zastrzyki jeśli je przyjmę to jeśli miał wściekliznę pies wyleczę się czy to tylko mam liczyć na szczęście.

Jeżeli pies żyje to powinien być obserwowany przez weterynarza w kierunku wścieklizny. Po 15 dniach lekarz weterynarz wydaje zaświadczenie że pies jest zdrowy. Szczepienie rozpoczyna się wówczas jeżeli pies zdechł lub uciekł. Proszę zgłosić się do poradni chorób zakaźnych po dalsze instrukcje.