Czy mogę odstawić tabletki antykoncepcyjne w trakcie brania opakowania, tzn. po 3. tabletce?

Biorę już 4. opakowanie pigułek antykoncepcyjnych. W trakcie brania leku czuję się coraz gorzej. Mam mdłości, boli mnie brzuch, mam wypryski na twarzy. Tak również działo się przy braniu poprzedniego leku antykoncepcyjnego. Wypadały mi jeszcze włosy. Mam rozregulowany przewód pokarmowy. Jestem po operacji potworniaka.

Redakcja abcZdrowie

W przypadku bardzo nasilonych działań niepożądanych można przerwać przyjmowanie preparatu. Proponuję skontakować się z ginekologiem, by wspólnie dobrać najbardziej optymalną dla Pani metodę antykoncepcji. Nie musi to być koniecznie hormonalna antykoncepcja.