Czy mogę operacyjne naprawić szczelinę w uchu po urazie akustycznym?

Jakieś 3lata temu doznałem urazu akustycznego lewego ucha. Teraz już drugi raz jestem po zapaleniu tego ucha . Pierwszy raz po kąpaniu się w jeziorze drugi nawet nie wiem od czego. Za pierwszym razem laryngolog po wyleczeniu zalecił uważać na wodę żeby ucha nie zalewać i po wysłaniu mnie na badanie słuchu 3 razy co jakiś czas stwierdził utratę na około 40 % co może być spowodowane prawdopodobnie szczeliną po urazie akustycznym. Uraz spowodowany był wystrzałem z mojej broni . Ale za drugim nie dawno zapaleniu po kropelkach i antybiotyku które mi przepisal tym razem lekarz rodzinny na trzeci dzień i czwarty jadąc samochodem po polnych drogach przy otwartym oknie tak zaczęło się momentami robić jak bym odzyskiwał słuch. Za pierwszym razem nawet się trochę wystraszyłem i raptownie odchliłem głowę. Tak głośno usłyszałem. I następna ciekawa rzecz to to że jak zatkałem nos i usta i jakby m zaczął dmuchać to czułem jakby powietrze uchodziło tym uchem. Proszę mi powiedzieć czy można tą szczelinę jakoś operacyjnie naprawić, bo tego mi nie powiedziano. I czy jest jakieś badanie co by mogło potwierdzić tą szczelinę. Dodam jeszcze że cały czas mam szum w tym uchu.. Dziękuję z góry za odpowiedź i podpowiedź jak dalej postępować.

Masz objawy perforacji błony bębenkowej . Takie perforacje leczymy zaraz po urazie a nie po trzech latach. Zmień laryngologa. Jedź do chirurga głowy i szyi w najbliższej klinice laryngologicznej.