Czy mogę palić po wyrwaniu ósemki?

W czwartek o 16 miałem wyrywana ósemkę. Czy dziś w sobotę moge zapalić papierosa? Rana widać, ze ładnie się goi i nic z niej nie cieknie, ani nie sączy. Rana była zszywana.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w ciągu 2-3 dni po zabiegu wyrwania ósemki nie jest zalecane palenie papierosów, chociaż wiele zależy od tego, jak się goi rana itd. Jeżeli Pan zapali, to powinien zaraz po tym wypłukać jamę ustną płynem antyseptycznym, który złagodzi ewentualne złe konsekwencje. Oprócz palenia papierosów przeciwwskazane jest korzystanie z innej używki, czyli alkoholu.

Po takim zabiegu należy pamiętać, aby nie wystawiać naszej jamy ustnej na niebezpieczeństwo w postaci podrażnienia rany. Powinien Pan jeść miękkie potrawy, takie jak zupy, galaretki czy jogurty. Polecamy też blendowanie produktów, żeby nie uszkodzić poranionego miejsca.

W wolnej chwili może się Pan zapoznać z naszym artykułem, który w przystępny sposób wskazuje potrawy możliwe do zjedzenia po takim zabiegu:

https://zdrowie.parenting.pl/co-jesc-po-wyrwaniu-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.