Czy mogę podać córce Azycynę w tabletkach?

Czy córka 6,5 lat waga 27 kg ostatnio miała azycyna 200 w granulacie do zawiesiny ale woli łykać tabletki i czy może dostać ? Bo w tabletkach azycyna jest w dawce 250 a nie 200 a lekarka na chorobowym i nie mam jak spytać..

Lek. Wojciech Zygmunt

Dawka przy takiej masie ciała powinna wynosić między 200-300 mg, dlatego myślę, że spokojnie można podać taką dawkę. Pozdrawiam i życzę zdrowia.