Czy mogę podróżować samolotem przy zakrzepie w płucach?

Pod koniec kwietnia 2022 zdiagnozowano u mnie zakrzepice zyly glebokiem w lydce prawej. Wykryto rowniez 2 skrzepy w dolnym placie prawego pluca. Obecnie jestem na Xalerto. Czy na poczatku lipca bede mogla odbyc 2 godzinna podroz samolotem? Jesli nie czy podroz pociagiem lub samochodem (1200 km wchodzi w gre? )

2-godzinny lot klasyfikowany jest jako krótki i stanowi niewielki czynnik ryzyka. Jako, że jest Pani zabezpieczona silnym lekiem przeciwzakrzepowym i (mam nadzieję) pończochami uciskowymi odpowiedniego stopnia to ryzyko nawrotu choroby nie powinno być wysokie. Proszę pamiętać, że podczas podróży należy utrzymać aktywność ruchową, nawet jeżeli jest to tylko spacer do łazienki na pokładzie samolotu.