Kiedy będzie bezpieczna podróż samolotem po zatorze w udzie?

Witam! Mam stwierdzony zator w udzie I w prawym plucu zdiagnozowany tydzien temu przyjmuje lek xalerto 2 x 15 mg na dobe. Kiedy bedzie bezpieczna podroz samolotem. Lot ok 2 godzin

Lek. Katarzyna Szymczak

Teoretycznie jest Pani zabezpieczona lekami, ale jednak podróż samolotem (unieruchomienie zwiększa ryzyko zakrzepicy). Bezpieczniej byłoby po pełnym leczeniu.