Żylaki a podróż samolotem

Witam, serdecznie , Mam żylaka na nodze, a czeka mnie 12h podróż samolotem, czy potrzeba jakichś lekarstw żeby bezpiecznie dotrzeć do celu?

Przy tak długiej podróżny samolotem zaleca się zastosowanie profilaktyki przeciwzakrzepowej (w formie zastrzyku z heparyny drobnocząsteczkowej). Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem (preparat dostęp y tylko na receptę).

Koniecznie proszę udać się do lekarza rodzinnego , gdyż powinien Pan zostać zabezpieczony odpowiednio na tak długą podróż!!! Dodatkowo proponuję częste (co 2-3 godź) spacery kilkuminutowe po samolocie z kilkunastoma przysiadami! Pozycja w fotelu - z wyprostowanymi nogami!!! zż