Czy mogę pominąć 3 ostatnie tabletki, zrobić przerwę 7-dniową, a potem znowu brać tabletki?

Mam pytanie dotyczące przyśpieszenia krwawienia z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Czy mogę pominąć 3 ostatnie tabletki, zrobić przerwę 7-dniową a potem znowu brać tabletki ?? Dodam ze stosuje tabletki Novynette.

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani tak postąpić. Nie obniży to skuteczności antykoncepcji.