Czy mogę pracować przy osobie posiadającej gronkowca złocistego?

Dzien Dobry. Jestem opiekunem osob starszych w Niemczech obecnie otrzymałem oferte do pana który ma GRONKOWCA ZLOCISTEGO a wiem ze jest to choroba zarazliwa...pyt. czy mogę przyjąć ta oferte?? z podziękowaniem i pozdrowieniem Edward

Gronkowiec złocisty jest bakterią bardzo często występująca również u zdrowych ludzi.O zarażenie nietrudno. Choroba rozwija się przede wszystkim w sprzyjających okolicznościach czyli w zmniejszonej odporności, przy innych zakażeniach, otwartych ranach, przewlekłych stanach zapalnych. Jeśli ktoś chce być opiekunem osoby starszej to powinien liczyć się z tym, że spotka się z różnymi patogenami. Należy zachowywać podstawowe środki higieniczne, czyli mycie i rękawiczki.