Czy mogę przestać brać tabletki?

Witam, Zaczęłam brać tabletki C****. Są to moje pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne. Wzięłam ich 7, a zaczęłam je brać w 6 dniu cyklu jednak chciałabym przestać, a nie wiem czy mogę z dnia na dzień, ponieważ w czasie tych 7 dni dochodziło do stosunku. Jednak nie był on kończony wewnątrz. Dzisiaj jest 8 dzień, jednak nie wzięłam jeszcze tabletki. Proszę o szybką odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ zaczęła Pani stosować antykoncepcję hormonalną od 6 dnia cyklu, a nie jak prawidłowo od pierwszego dnia, to i tak antykoncepcja w tym miesiącu jest już nieskuteczna. Dlatego też nie ma znaczenia, kiedy Panią ją odstawi. Ponieważ były w tym czasie stosunki (nie mam danych, by ocenić możliwość zajścia w ciąży), to w razie wątpliwości należy w takiej sytuacji wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!