Czy moje tabletki przestały być skuteczne?

Witam Jakiś czas temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, jednak juz 2 dnia zwymiotowałam około 2,5h po wzięciu tabletki, nie zabrałam dodatkowej tabletki ponieważ nie pomyślałam, że mogła się ona jeszcze nie przyjac. Kolejna tabletkę wzięłam o tej samej porze następnego dnia, zostało mi 6 tabletek do końca opakowania, czy tabletki nadal działają tak samo? Czy przez tą sytuacje przestały być skuteczne?

Jeśli to trzeci tydzień przyjmowania antykoncepcji ( a do tej pory o żadnej tabletce Pani nie zapomniała ani nie było innych zdarzeń mogących osłabić jej skuteczność), ochrona jest zachowana. Na przyszłość, jeśli wymioty lub biegunka wystąpią do 4 godzin od przyjęcia tabletki, należy zażyć dodatkową.