Czy mogę stosować Adaptomax?

Dzień dobry, czy biorąc leki doxepin teva 10mg rano i 25mg wieczorem, mogę zażywać adaptogeny, a dokładniej suplement diety adaptomax? (EKSTRAKT Z ASHWAGANDHY: 400 MG, EKSTRAKT Z RÓŻEŃCA GÓRSKIEGO: 100 MG, EKSTRAKT Z POKRZYWY INDYJSKIEJ: 200 MG, RESVERATROL: 50 MG). Jestem bardzo zmęczony fizycznie i psychicznie, a wiem, że powyższy suplement działał na mnie pobudzająco.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

wszelkie dodatkowe preparaty, które mają zostać wprowadzone do diety, przy regularnym zażywaniu innych leków, powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym – nawet w przypadku, gdy są to suplementy bez recepty.

Co prawda producent suplementu Adaptomax nie przestrzega w ulotce o interakcji z lekami, jak również w notce dołączonej do Doxepini nie znajdujemy informacji, by suplementy wpływały szkodliwie na przyjmowanie leku, jednak dla pewności warto skonsultować się z lekarzem.

Warto również rozważyć wizytę u lekarza ze względu na dolegliwości, o których Pan wspomina. Senność czy poczucie zmęczenia to możliwe skutki uboczne po zastosowaniu Doxepini. Jeśli uniemożliwiają Panu normalne funkcjonowanie, być może warto rozważyć zmianę leku wraz z lekarzem prowadzącym.

Jeśli chciałby Pan zapoznać się z naturalnymi sposobami na pobudzenie i zastrzyk dobrej energii, zapraszamy do lektury artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/6-zaskakujacych-sposobow-aby-jeszcze-dzis-zyskac-wiecej-energii

https://zywienie.abczdrowie.pl/6-ziol-ktore-dzialaja-lepiej-niz-energetyki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.