Czy mogę wprowadzić do diety ten preparat?

Dzień dobry! Zastanawiam się, czy mogę wprowadzić do diety adaptogen Ashwagandhę. Choruję przewlekle na Hashimoto, wyniki są w normie. Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania tego adaptogenu dla mnie? Pozdrawiam ;-)

Redakcja abcZdrowie

Ashwagandha, zwana również „indyjskim żeń-szeniem”, to zioło adaptogenne. Posiada właściwości uspokajające, przeciwlękowe oraz antydepresyjne. Poprawia jakość snu. Obniża też poziom kortyzolu (tzw. hormonu stresu), przez co może się okazać zbawienna dla osób prowadzących napięty, stresujący tryb życia.

Ashwagandha nie powinna wpływać negatywnie na pracę tarczycy, a wręcz jedną ze znanych korzyści włączenia zioła do diety jest unormowanie pracy tego organu. Warto jednak podczas stosowania obserwować reakcję organizmu. Niekiedy po spożyciu zioła mogą pojawić się przykre objawy, jak: wymioty, nudności, zaburzenia żołądkowe. Zalecamy stąd, by przed przyjęciem preparatu skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym bądź farmaceutą.

Ashwagandhy nie powinny spożywać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Więcej informacji o tym adaptogenie może Pani znaleźć w artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/ashwagandha-indyjski-zen-szen-wlasciwosci-zastosowanie-przeciwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-depresje-i-stres-dzialanie-potwierdzone-naukowo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.