Czy w tej sytuacji mogę przyjmować tabletki nasenne?

Choruję na niedoczynność tarczycy wszystko wyszło po wynikach kiedy byłam badana pod kątem silnych bólów miesiączkowych . Teraz jestem w trakcie leczenia przyjmuje euthyrox 100 dodatkowo pojawiła się insulinoooprnosci i stan przed cukrzycowy , przyjmuje glucophade xr 500 . Czy w tej sytuacji moge przyjmować tabletki nassene lub ashwagande . Dodam również ze jestem na diecie żeby zmniejszyc wagę i cukier naczo . Czy powinnam również zrobić jakieś dodatkowo badania ?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

W swoim pytaniu nie napisała Pani, o jakie tabletki nasenne chodzi. W aptece znajdziemy mnóstwo specyfików na lepszy sen – od tych łagodnych, naturalnych po silne środki nasenne. Dlatego zachęcamy, by w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Będzie on w stanie dobrać Pani takie środki, które nie wejdą w interakcję z przyjmowanymi lekami.

Ashwagandha, o której Pani również wspomina, to roślina, która posiada właściwości uspokajające oraz łagodzące negatywny wpływ stresu i niepokoju. Dlatego również powinna się sprawdzić przy problemach ze snem - nie bez przyczyny jej inne nazwy to witania ospała czy śpioszyn lekarski. Ponadto Ashwagandha znana jest z korzystnego wpływu na pracę tarczycy. Więcej informacji o zaletach rośliny można znaleźć pod tym linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/ashwagandha-indyjski-zen-szen-wlasciwosci-zastosowanie-przeciwskazania

Zanim jednak uda się Pani do lekarza na konsultację, można wypróbować naturalne sposoby na zaśnięcie. Przede wszystkim należy odstawić wszelkie urządzenia elektroniczne, jak laptop, smartfon czy tablet na około 2 godziny przed snem. W ciągu dnia lepiej zrezygnować z kawy czy innych napojów zawierających kofeinę. Do diety warto za to włączyć produkty bogate w melatoninę, jak np. wiśnie, ananasy, pomarańcze czy banany. Tu znajdzie Pani więcej żywności, która wspomaga zdrowy sen: https://portal.abczdrowie.pl/co-warto-jesc-przed-snem-produkty-wspomagajace-produkcje-melatoniny/

Warto również wprowadzić stały rozkład dnia – zaplanować sobie nie tylko codzienne czynności, ale również dokładne pory pójścia spać oraz wstania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.