Czy mogę tak łączyć Metforminę?

Dzień dobry, przyjmuję leki na nadciśnienie (losartan potasowy hydrochlorotiazyd 50 12,5). Zdiagnozowano u mnie cukrzycę i przepisano metforminę (500). Czy mogę przyjmować te leki razem? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak, można stosować zapisany lek nadciśnieniowy z metforminą. Metforminę najlepiej brać po posiłku. Składnik leku na nadciśnienie, hydrochlorotiazyd nie jest najszczęśliwszym wyborem w cukrzycy bo może trochę podwyższać glikemię. Potrzeba rozważenia zmiany tego leku na np. Indapamid, który działa podobnie, a jest metabolicznie obojętny.