Czy mogę tak stosować Trivagin?

Dzień dobry. Dostałam od ginekologa zalecenie brania kapsułek TRIVAGIN na odbudowanie flory bakteryjnej. Moje pytanie dotyczy tego czy kapsułki mogę otwierać i wsypać do szklanki wody? Ponieważ mam problem z łykaniem dużych tabletek/kapsułek.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Trivagin to preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego mające bardzo korzystny wpływ na mikroflorę układu moczowo-płciowego. Stosuje się go m.in. przy leczeniu stanów zapalnych pochwy. Zawarty w Trivagin prebiotyk odpowiada za stymulację namnażania bakterii kwasu mlekowego.

Jeśli chodzi o sposób przyjmowania leków, zwykle powinno się robić to tak, jak zaleca producent. A w razie wątpliwości słuszne będzie dopytanie lekarza specjalisty.

Wykładnia z zastosowaniem kapsułek jest związana z tym, że kapsułka dociera żołądka, a czasem dalej do jelit i tam uwalniana jest substancja, która ma się wchłonąć. Otwierając kapsułki i łykając tylko ich zawartość doprowadzamy do sytuacji, że część preparatu osadza się na jakiś czas w gardle i przełyku. Wynika z tego, że takie postępowanie może wpływać na wchłanianie suplementu.

Poniżej link do artykułu omawiającego działanie preparatu:

https://portal.abczdrowie.pl/trivagin-wskazania-dawkowanie-kapsulek-sposob-uzycia-zelu-skutki-uboczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.