Czy mogę używać sonicznej szczoteczki do zębów w ciąży?

Witam, czy w trakcie ciąży bezpieczne jest używanie sonicznej szczoteczki do zębów? Dziękuje

Zarówno szczoteczka elektryczna jak i soniczna nie jest przeciwwskazana w ciąży. Ze względu na zmiany hormonalne podczas ciąży warto wspomnieć, że występować może tzw. ciążowe zapalenie dziąseł objawiające się zwiększonym krwawieniem dziąseł, ich obrzękiem czy nawet bólem. Nie powinno to skłaniać do rezygnacji z dokładnego szczotkowania zębów, bo może to zakończyć się nowymi ubytkami próchnicowymi. Pozdrawiam