Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla szkliwa zębów?

Czy szczoteczka soniczna jest bezpieczna dla szkliwa zębów. Wykonuje ona więcej ruchów niż szczoteczka manualna czyli pewnie też czyści mocniej. Czy to nie powoduje większego ścierania szkliwa i w rzeczywistości szkodzi zębom?

Ważna jest jednak prawidłowa technika używania takiej szczoteczki, czyli przede wszystkim nie dociskanie jej do zęba, a lekkie dotknięcie.

Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Szczoteczki soniczne są bezpieczne dla szkliwa zębów. Istotna jest tutaj prawidłowa technika szczotkowania (nie dociskać do powierzchni zęba), wymiana końcówek co 3 miesiące.