Czy mogę w ciąży mieć okres?

Witam. Mam pytanie staramy się z narzeczonym o dziecko od kilku miesięcy ostatnio zauważyłam że mam okrągły brzuszek który zaczyna się od dołu i ciągle bym jadła i spala i często odanej moczy a miałam miesieczme która zaczęła się 5.11 czy to możliwe i prawni podobne że jest w ciąży a mam miesieczke proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

faktycznie Pani objawy mogą sugerować początki ciąży. Senność, zmęczenie czy większy apetyt występują często u kobiet w początkowej jej fazie. Z relacji zawartej w pytaniu wynika, że stara się Pani z partnerem o ciążę od jakiegoś już czasu. Niemniej jednak pomimo tych symptomów pojawiają się u Pani miesiączki. Wydaje się, że najlepszym działaniem, aby zweryfikować Pani stan będzie wykonanie testu ciążowego. Można zakupić go w aptece, by uzyskać wstępną informację bądź udać się do laboratorium na badanie poziomu b-HCG, którego wynik da 100% odpowiedź na pytanie, czy jest Pani w ciąży. Jeśli badania wykażą, że to ciąża, to następnym krokiem będzie wizyta u ginekologa. W przypadku negatywnego wyniku próby ciążowej można zastanowić się nad wykonaniem innych badań diagnostycznych: morfologii krwi, OB, CRP, poziomu hormonów tarczycy, glukozy, enzymów wątrobowych czy analizy moczu. Te wyniki na pewno dadzą informację o stanie Pani organizmu. Sennością oraz większym apetytem często objawiają się problemy z tarczycą czy początki cukrzycy. Dlatego też zachęcamy do wykonania badań, a potem do kontaktu z lekarzem pierwszego kontaktu lub ginekologiem, jeśli testy ciążowe będą pozytywne. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/hcg

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.