Czy mogę wcześniej rozpocząć stosowanie antykoncepcji?

Dzień dobry, 28.08 wyjeżdżam na urlop do Chorwacji, jakoś dzisiaj 26.05 lub jutro 27.08 powinnam dostać miesiączkę, niedawno byłam u ginekologa i przepisał mi tabletki antykoncepcyjne diane 35, będzie to mój pierwszy raz brania tabletek, ale ponieważ będę miała urlop od 28.08-04.09 chciałabym nie mieć okresu w tym czasie, czy jest możliwość wzięcia tabletek już teraz i czy będą one działać poprawnie?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

nie zaleca się przyjmowania tabletek przed rozpoczętym nowym cyklem, najlepiej, gdyby zażyła je Pani dopiero wtedy, kiedy pojawi się krwawienie. Przyjęcie tabletki dzień wcześniej nic nie zmieni, ponieważ nie zatrzyma ona tak szybko krwawienia, które w efekcie i tak się pojawi, nawet gdyby wzięła Pani tabletkę szybciej, niż jest to wskazane. Poza tym przyjęcie antykoncepcji wcześniej może nie zapewnić jej pełnej skuteczności.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-w-planie

https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.