Czy mogę wykonać te czynności po tym zabiegu oka?

Ponad dwa miesiące temu przeszedłem zabieg witrektomii oka w związku z odwarstwienie siatkówki. Siatkówka przylega, ostrość wzroku wraca. Czy mogę np. kosić trawę, jeździć na rowerze, chodzić na zajęcia "zdrowy kręgosłup "?
MĘŻCZYZNA, 58 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po zabiegu witrektomii oka zaleca się unikanie gwałtownych ruchów i wysiłku fizycznego, ponieważ może to spowodować nawrót wady. Pełny okres rekonwalescencji wynosi do 6 miesięcy.

W Pana przypadku, jeśli opisane czynności będą wykonywane powoli i bez nadmiernego wysiłku, raczej nie powinno być problemów. Proszę jednak na siebie uważać i stosować się do zaleceń lekarza.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/witrektomia-mechaniczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.