Czy mogę wykonywać ćwiczenia po złamaniu kostki bocznej?

Witam. 6.10. 2020 doznałem złamania kostki bocznej prawej nogi bez przemieszczeniem, brałem zastrzyki przeciwzakrzepowe, dnia 11.11 ściągnąłem ortezę, i miałem próbować stawiać nogę, opuchlizna dziwnie się utrzymywała, 2.12 udałem się do chirurga naczyniowego i stwierdzono u mnie zakrzepice, i biorę lek xareltto, mam brać 3 miesiące i noszę w dzień podkolanówkę 2 stopnia. Czy mogę jaki kolwiek uprawiać sport? Czy mogę iść na siłownię i ćwiczyć mięśnie od pasa w górę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę pamiętać, że ćwiczenia fizyczne podnoszą ciśnienie krwi oraz wpływają na napięcie mięśni nie tylko partii trenowanych.

Absolutnie nie wolno podejmować takich decyzji bez konsultacji z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie życząc zdrowia

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl