Czy mogę wziąć Duomox 1g i w jakiej dawce?

Witam.mialam problem z zatkanymi uszami, źle słyszałam tylko ciągły szum, uczucie rozpierania i dudnienia w głowie. Dostałam augumentin 500mg 3 razy dziennie na 10 dni, przeszło dudnienie lepiej słyszę, ale po kilku dniach od wybrania antybiotyku znowu mam katar przytkane zatoki, ból podniebienia i rozpierajacy ból głowy. Dodam że pracuje w klimatyzowanym pomieszczeniu w 9 stopniach C. Problem cały czas powraca. Nie wiem już czy ten antybiotyk brałam zbyt krótko i nie wyleczyl do końca. I czy mogę wziąć duomox 1g i w jakiej dawce?

Lek. Wojciech Zygmunt

Najlepiej udać się z tym problemem do lekarza. Bez badania przedmiotowego i dokładnego zebrania wywiadu, nie mogę pani powiedzieć, czy warto zastosować duomox. Być może jest to zbędne, a być może wymagany będzie inny antybiotyk, gdyż amoksycylina (z dodatkiem klawulanianu) występuje zarówno w duomoxie, jak i w augumentinie, jaki pani wcześniej brała. Pozdrawiam i życzę zdrowia.