Czy mogę z tego względu omówić podania antybiotyku przed porodem?

Antypiotyk przed porodem Witam serdecznie za 11 dni mam termin porodu prawdopodobnie drugie cc. Nie wykonałam wymazu na podatność zachorowania na grokowca czy jakoś tak. Przy pierwszym porodzie nie było takich badań i moje pytanie brzmi czy mogę z tego względu omówić podania antybiotyku przed porodem bo z tego co wiem jeśli nie ma się wykonanego badania z wynikiem ujemnym to jest podawany antybiotyk a ja bym wolał tego uniknąć bo każdy antybiotyk jest szkodliwy a ja jestem przeciwniczka zarzywana różnego typu leków i suplementów które nie są konieczne.

Przed porodem bada sie obecność streptococcus agalactiae. Jest to bardzo groźna bakteria dla matki w połogu , jak i dziecka po porodzie. Badanie może pani zrobić jeszcze teraz , wynik w ciągu kilku dni. Podany antybiotyku, przy braku wyniku, nie zaszkodzi i pani, i dziecku.