Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - AIAT

AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w przypadku doustnego testu obciążenia glukozą, jeżeli badanie wykonywane jest rano, to już od północy należy powstrzymać się od jedzenia i picia. Optymalnym czasem poszczenia jest 8-12 godzin. Wyjątkiem jest woda – można ją pić nawet bezpośrednio przed badaniem. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/glukoza-badanie-stezenia.

Również zasada ta dotyczy leków na stałe przyjmowanych przez pacjenta – do momentu pobrania krwi nie powinien on zażywać niczego. Należy również na dobę przed badaniem powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego, a około 10-15 minut przed samym pobraniem krwi odpocząć.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-obciazenia-glukoza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy