Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zmienić tabletki na jeden miesiąc?

Witam! Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. W sobotę muszę wziąć pierwszą tabletkę, ale niestety mój lekarz ginekolog jest na urlopie i nie dostałam recepty. Czy mogę przez ten miesiąc zmienić moje obecne na inne a po miesiącu znowu wrócić do poprzednich? Czy będę mogła być wtedy pewna, że tabletki działają? I czy są możliwe jakieś skutki uboczne? Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Oba wspomniane przez Panią preparaty należą do grupy dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych. Niestety zawierają one różne substancje czynne. Oznacza, to że nie są to zamienniki, produkowane jedynie przez innych producentów. Przy takiej zamianie wskazana jest konsultacja ginekologiczna. Ze względu na utrudniony kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym, proponowałabym udać się na wizytę u innego ginekologa lub swojego lekarza rodzinnego, którzy wypiszą Ci receptę na stosowany na Ciebie preparat.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy