Prawidłowe stosowanie tabletek antykoncepcyjnych: czy jestem w ciąży?

Witam. Miesiąc temu zaczęłam brać tabletki antykoncepyjne. Od pierwszego dnia cyklu zażyłam 21 tabletek, po tym przerwa 7 dni . Oczywiście wystąpiło krwawienie. W 8 dniu zaczęłam kolejne opakowanie, lecz już inne, gdyż tych poprzednich już nigdzie w aptekach nie było (jest to zamiennik poprzednich, nic tam się nie zmieniło prócz nazwy). Po 3 tabletce kochaliśmy się z mężem bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy to oznacza, że mogę być w ciąży? Proszę o odpowiedź. Martwię się, czy aby nie popełniłam błędu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku zamiany jednego preparatu dwuskłądnikowego na inny dwuskładnikowy nie ma potrzeby skracania przerwy dla zachowania pełnej skuteczności aktykoncepcji. Jeżeli oba preparaty zawierają te same substancje czynne w tych samych stężeniach uznaje się, że kontynuuje Pani zaordynowane wcześniej leczenie. Oba preparaty są bowiem tym samym, wyprodukowanym jednakże przez inn firmy farmaceutyczne.
Pozdrawiam.