Czy mogę zmniejszyć dawkę antybiotyku na zapalenie zatok?

Dobry wieczór.Mam pytanie czy mogę zmniejszyć dawke antybiotyku na zapalenie zatok do jednej dziennie mam przepisane klarmin 500 2xpo jednej i czy by również działało leczniczo po zmniejszeniu.Mam również problem ponieważ na języku pojawił się brązowy nalot i nie wie czy to po antybiotyku wczesnej brałam doxycycclinum tzf słyszałam ze to grzybica i się martwię że mogła zaatakować również układ pokarmowy.Przyznaje ze probiotyk zaczęłam przyjmować trochę później.Dziękuje

Klarmin dawkuje się 2 x dziennie, nie powinna pani zmieniać na 1 x dobę. Odnośnie nalotu na języku - proszę myć język szczoteczka do zębów, najlepiej elektryczną. Jeżeli nalot nie zejdzie, albo będzie odrastał proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam,