Niechęć dziecka do przyjmowania antybiotyku Amoksiklav

Witam co mam tobic gdy 2 letnia corka niechce puc antybiotyku amoksulav wczoraj wypila jedna dawke a powinna pic 3 razy dziennie. Po wypisiu antybiotyku wymiotuje. Na zapalebie gardla i niechce nic jesc od 3 dni tylko pije troche herbaty bardzo prosze o pomoc. Czy moge przerwac antybiotyk i podawac nurofen w czopkach one sa przeciwzapalne i przeciwbolowe. Mam rowniez spray dla dziecka i neststyne ale rowniez walcze zeby podac ale wyplowa. Jestem wykonczona !

Szanowna Pani
Jeśli stan dziecka jest dobry infekcja powinna z niewielk a pomocą sama ustąpić. Może pani podawać nurofen. dobrze by było stosować spray np. taantum verde 3 x 3 dawki do gardła lub na język, syrop imoxia jest smaczny i dobry w infekcjach wirusowych np 1 x 2,5 ml, . Najczęściej dzieci chorują na infekcje wirusowe nie trzeba wtedy stosować antybiotyku. pozdrawiam