Czy mogłam być chroniona przez antykoncepcję w tej sytuacji?

Dzień dobry, mam pytanie. Współżyłam z chłopakiem i prezerwatywa pękła, ale dowiedzieliśmy się o tym dopiero jak wyszedł i doszedł na zewnątrz, lecz nie mamy 100% pewności czy nie wylało się coś wcześniej. Zażywam tabletki antykoncepcyjne, ale zle sie czulam i przez te 2 dni nie zabrałam, pominęłam 2 tabletki, więc nie wiem czy byłam chroniona. Mało tego po 3 dniach od tej sytuacji, czyli dziś znalazłam kawałek pękniętej prezerwatywy u siebie w pochwie. Bardzo się martwię, że mogę zajść w ciąże.
KOBIETA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisanej sytuacji faktycznie istniała niewielka szansa na zapłodnienie. Jeżeli pominęła Pani tabletkę, a część pozostałej prezerwatywy pozostała w środku, możliwe, że ejakulat przedostał się do dróg rodnych.

W tej sytuacji najlepiej będzie, jeśli wykona Pani test ciążowy co najmniej 2 tygodnie po ryzykownym stosunku. W przypadku testów strumieniowych badanie powinno odbyć się z użyciem porannego moczu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.