Czy mogłam zajść w ciążę, gdy biorę antykoncepcję ze względów zdrowotnych?

Dzień dobry. Mam 20 lat i ostatnio zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne jednofazowe D***. Kochałam się z narzeczonym w 11 dniu cyklu (czyli przy mojej 11. tabletce z pierwszego opakowania). Moje tabletki zostały przepisane ze względu na objawy androgenne, które u mnie występują. Dziś dotarła do mnie informacja, że te tabletki mają słabe działanie antykoncepcyjne. Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę? Stosunek był "pełny"- mój narzeczony skończył we mnie.

Redakcja abcZdrowie

Leki hormonalne (zawierające octan cyproteronu i etynyloestradiol), które mają działanie antyandrogenne są jednocześnie skuteczne w antykoncepcji.Tak naprawdę sę to leki antykoncepcyjne z dodatkowym działaniem antyandrogennym. Nie stosuje się ich jednak, jeśli potrzebne jest tylko działanie antykoncepcyjne, bez działania antyandrogennego. Przy ich właściwym przyjmowaniu, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Nie wiem skąd pochodzi informacja jakoby miały one słabe działanie antykoncepcyjne.