Czy mogłam zajść w ciążę po pettingu bez wytrysku?

Witam Czy mogłam zajść w ciążę po pettingu bez wytrysku? Podczas pettingu miałam dni płodne, chłopak wkladał mi palce do pochwy ale nie jestem pewna czy czasem członka nie dotknął, a na nim był prejakulat. Petting był 13 marca, następnie miałam miesiączkę według terminu. Miesiączka była obfita, skrzepy, trwała siedem dni. Teraz miesiączka spóźnia mi się juz 11 dni. Boli mnie już od dłuższego czasu po lewej stronie u dołu pleców plus mam tkliwe piersi. Miesiączki nadal brak. Czy to może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam, charakter stosunku (petting) oraz intensywność krwawienia raczej wykluczają ciążę. Przeniesienie preejakulatu do pochwy tak, by doszło do zapłodnienia jest oczywiście możliwe, ale raczej mało prawdopodobne. Jeśli zaś menstruacja była obfita, nie odbiegała od normy i nie charakteryzowała się jedynie plamieniem, sugerującym implantację zarodka, to raczej może być Pani spokojna. Niewątpliwie spóźniająca się tak znacznie miesiączka powinna być powodem do kontroli ginekologicznej – lekarz wykluczy ewentualną ciążę, a przede wszystkim będzie szukał przyczyny zaburzeń menstruacji. Objawy, o których Pani wspomina, są nieswoiste – mogą sygnalizować zbliżającą się menstruację (i mogą być tym intensywniejsze, im bardziej okres się spóźnia), ale też zaburzenia hormonalne (np. wzrost poziomu prolaktyny). Może Pani wypróbować któryś ze sposobów na przyspieszenie miesiączki, opisanych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-okres. Jeśli mimo to krwawienie nie pojawi się, nie warto zwlekać z wizytą u lekarza. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.