Czy mogłam zajść w ciążę w wyniku nieprawidłowego stosowania środków antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie! Otóż mam takie pytanie. Mam 35 lat. Mam 2 dzieci. Od 10 lat stosuję środki antykoncepcyjne. Najpierw zastrzyki z D**********, a następnie tabletki L*****, S******* oraz obecnie Yasmin. 15 stycznia miałam krwawienie z odstawienia. Od 29 stycznia zaczęłam brać antybiotyk Dalacin było to przy 12 tabletce. I tak 12, 13, 14, 15 brałam ten lek. Przy 6 ostatnich tabletkach nie brałam już antybiotyku. Zrobiłam 6 dni przerwy w tabletkach, oczywiście nie było współżycia, bo wiem, że przy antybiotyku oraz 7 dni po należy się zabezpieczać. Ale zrobiłam przerwę.

13.02.2013 roku dostałam krwawienie z odstawienia to była środa, a po 6 dniach przerwy w piątek wzięłam pierwszą tabletkę anty z nowego opakowania. (Specjalnie skróciłam przerwę po antybiotyku). Przy tej tabletce wzięłam 15 kropli Milloradinu i przy drugiej również 15 kropli Milocardinu. Były to pojedyncze dawki. Przy drugiej tabletce współżyłam bez zabezpieczenia i przy 4 tabletce również, a powinnam się zabezpieczać po tej przerwie i Milocardinie przez 7 dni, ponieważ Milocardin jak później przeczytałam w ulotce osłabia działanie. A tego nie zrobiłam. Nie stosowałam później zabezpieczenia po tych 7 dniach. Krwawienie z odstawienia wystąpiło 12 marca, ale było trochę skąpe i boję się, że jestem w ciąży. W dniu krwawienia z odstawienia zrobiłam Beta HCG wynik

Witam! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. O ile wspomniane zbliżenia nie były w pełni zabezpieczone, to oba wykonane przez Panią testy powinny dać już wiarygodne wyniki. Wydaje się, że dolegliwości, które Panią męczą mają inne podłoże, być może psychogenne. Jeżeli będą się one utrzymywać w kolejnych dniach, powinna się Pani skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam