Czy mogłam zatruć się kiełkami?

Witam! Bylam w weekend u kolezanki i rano, na szybko zrobilam sobie kanapki z kielkami. Byly troche inne niz zwykle, bardziej "obslizgle" niz inne, ale uznalam, ze to specyfika gatunku. W smaku byly jak najbardziej normalne. Po 2 h kolezanka powiedziala mi, ze kielki sa przeterminowane i byly do 9 lutego. Zjadlam je 26 lutego. Czy cos moze mi grozic?

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogło dojść do zatrucia pokarmowego, objawy powinny pojawić się w ciągu kilku dni, sugeruję obserwacje.
Pozdrawiam