Czy mogło dojść do połknięcia środka czyszczącego?

Wypilam herbatę z kubka ktory był niedokładnie wyplukamy. Wcześniej był on czyszczony CIF przeznaczony do kuchni. Dopiero po wypiciu hetbaty poczułam że kubek pachnie CIF. Wypilam jakiejś 200 ml. Czy coś groźnego może się stać? Czy może dojść do poparzenia chemicznego przelyku? Póki co czuje posmak mydla w gardle I lekkie pieczenie gardla.
KOBIETA, 39 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

omyłkowe połknięcie detergentów może doprowadzić do uszkodzenia przełyku, żołądka czy jamy ustnej. W przypadku podejrzenia spożycia takiego środka trzeba jak najszybciej konsultować się z lekarzem lub jechać na izbę przyjęć.

W Pani przypadku ryzyko uszkodzenia jest o tyle mniejsze, iż nie spożyła Pani detergentu w czystej postaci, lecz jedynie napiła się herbaty z niedokładnie opłukanego kubka. Najprawdopodobniej więc nic się nie stanie, ale dla pewności proszę omówić ten incydent z lekarzem pierwszego kontaktu.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-po-stosowaniu-srodka-do-czyszczenia-wc-jako-plyn-do-mycia-naczyn,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zatrucie-plynem-z-metanolem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-gdy-dziecko-polknelo-pol-nakretki-plynu-do-plukania-ust.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.