Zatrucie płynem z metanolem

Metanol. Wczoraj podczas czyszczenia zamarznietej dyszy od wycieraczek trysnął mi do ust płyn do spryskiwaczy z dużą zawartością metanolu. Nic nie połknąłem wyplułem i wypłukałem usta. Czy coś mi grozi?

Metanol jest dość dobrze wchłaniany przez powierzchę błon śluzowych. Jeżeli jednak kontakt nie był długi ryzyko wchłonięcia wystarczającej ilości metanolu do wywołania objawów zatrucia jest niewielkie. Jeżeli ma Pan wątpliwości co do swojego stanu zdrowia sugerowałabym wizytę na SOR.